Szanowni Słuchacze Uniwersytetu Dziecięcego UJK!

Pomimo tego, że kończy się osobliwy rok szkolny i rok akademicki, my nie zamykamy I edycji projektu „Razem odkrywany świat”, w którym wspólnie bierzemy udział. Czekamy na czas pozwalający bezpiecznie wznowić wykłady i warsztaty na naszej Uczelni. Planujemy rozpocząć zajęcia edukacyjne w październiku i dokończyć zaplanowane wcześniej zadania. Absolutorium i sympozjum w wersji tradycyjnej odbyłoby się wówczas w grudniu. A w styczniu rozpoczęłaby się rekrutacja do II edycji projektu. Oczywiście wszystko to zależy od sytuacji epidemicznej. Terminy odwołanych zajęć są zaplanowane następująco:

Juniorzy i Mistrzowie:

03.10.2020 r.
17.10.2020 r.
07.11.2020 r.

Adepci:
10.10.2020 r.
24.10.2020 r.
21.11.2020 r.

Absolutorium wraz z prezentacjami w ramach sympozjum: „Człowiek zmienia świat” miałoby miejsce w zależności od grupy: 05.12.2020 r., 12.12.2020 r., 13.12.2020 r. Oby już nic nie przeszkodziło w realizacji tych planów.

W imieniu Zespołu UDJK chciałam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za dobry, owocny czas spędzony razem z wykładowcami i asystentami na UJK w Kielcach. Dziękuję za uczestnictwo w e-sympozjum naukowym. Oto uczestnicy i ich prezentacje:

Niezwykli ludzie i ich dzieła

Antoniak Bartosz – Bill Gates, czyli o człowieku, który założył Microsoft, przy okazji zmieniając świat i nasze codzienne życie

Buliński Stanisław – Człowiek zmienia świat – wielcy odkrywcy

Kalista Krystian – Maria Curie Skłodowska – kobieta, która zmieniła świat

Świat – jego dobrodziejstwa, prawidłowości i zagrożenia

Florek Maja – Płynne złoto – wpływ na organizm człowieka

Wrotniak Aleksander         –Bogactwa geologiczne Krainy Gór Świętokrzyskich

Grosicki Filip           – Algorytm jako zabawa – kostka Rubika

Sitarz Oliwia – Segregacja śmieci – czy warto?

Człowiek i świat – kreacja czy przypadek?

Kwaśniewski Wojciech – Prawdziwa historia Titanica

Stanek Natalia          – „Obcy” i ich technologie

Stankiewicz Maja – Kreator potrzeb, czyli jak marketing wpływa na moją decyzję

Wszystkie filmy i prezentacje naszych prelegentów można podziwiać na stronie internetowej UDJK, a dyplomy już zostały do nich wysłane.

Gratulujemy także Szymonowi Pikulskiemu i Laurze Mazur, którzy zostali nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Pieśni i fraszki-słowne igraszki. Wierszowane potyczki z Janem Kochanowskim”. Zapraszamy wkrótce na stronę Uniwersytetu Otwartego UJK do zapoznania się z ich tekstami.

Życzymy wszystkim szczęśliwych, zdrowych, dobrych, niepandemicznych wakacji. Pamiętajcie o nas! Śledźcie nas na Facebooku. Przesyłajcie relacje, ciekawostki, filmiki. Będziemy je na bieżąco publikować! Do zobaczenia po wakacjach! Niech los nam sprzyja!

dr hab. prof. UJK Anna Wileczek i zespół UDJK